BC Racing výškově a tuhostně stavitelný podvozek série BR typ RS pro Jaguar XF X250, r.v. 13-15

Cena
30 363 Kč

Výrobce
BC Racing

Kód produktu
ZX-03-BR-RS

1-2 týdny
ks
(0 ks na skladě)

Stavitelné podvozky BC Racing série BR patří celosvětově k nejpopulárnějším podvozkům pro civilní i sportovní využití. Dokáží se perfektně přizpůsobit vašim potřebám díky možnosti nastavení tuhosti ve 30 krocích a plynulému nastavení výšky. Vybrané modely jsou navíc osazené nastavitelným unibalovým horním uložením. Více

Série BR
(uvozovky)(uvozovky)

Podvozky série BR využívají patrony s průměrem 46mm v 53mm těle tlumiče k maximalizaci kapacity oleje. U běžných tlumičů, které používají běžný olej, dochází během plného využití při sportovní jízdě nebo při rychlé jízdě na nekvalitním povrchu k zahřátí oleje v tlumiči a následně i změně jeho viskozity, což má za následek horší výkon a jinou charakteristiku tlumení. Podvozky BC Racing však využívají špičkový olej a navíc jsou tlumiče BC Racing plněny nitrogenem, který zvyšuje tlak na hladinu kapaliny v tlumiči a zabraňuje jejímu napěnění.

Nastavení výšky a tuhosti

Nastavení výšky se provádí šroubováním celého těla tlumiče, čímž nedochází ke zkrácení dráhy ani ke změně nastavení pružiny. Minimální a maximální snížení se liší podle typu vozu. Můžete tak Váš vůz nastavit od standardní výšky, kdy je vůz k nerozeznání od sériového, ale stejně tak ho snížit natolik, že není možné jej provozovat.

Nastavení tuhosti se provádí ve 30 krocích a kombinuje jak nastavení odskoku tak i komprese. Nastavení se provádí pomocí otočného ovladače zpravidla v horní části tlumiče. V případě potřeby je možné podvozek dovybavit adaptérem, který dokáže tento ovladač oddálit a umístit jej tak na dostupnějším místě.

Nastavení odklonu kola je automaticky zahrnuto v sadě, pokud to konstrukce Vašeho vozu dovolí.
 (strednik)

Materiál a povrchová úprava

Pružiny použité pro výškově stavitelné podvozky BC Racing jsou vyráběny jen z vysoce kvalitní oceli SAE9524, které i po 500 000 stlačení dosahují pouze 5% úrovně deformace, přičemž u standardních pružin vyráběných automobilkami je tolerance až 13%. Tyto podvozky jsou přizpůsobeny také pro provoz v zimním období, kdy se často silnice solí. Anti-korozní ochrana patří mezi nejlepší a absolutně se nedá srovnat s jinou levnější konkurencí. Každý podvozek prochází náročným testováním v Japonsku a v USA, aby byla zajištěna kvalita, životnost i bezproblémová montáž v rámci všech aplikací.

Parametry
Značka vozu Jaguar
Model XF
Typ vozu X250
Rok výroby 13-15
Přední horní uložení Gumové uložení
Zadní horní uložení Gumové uložení nebo bez uložení
Série podvozku BR
Typ podvozku RS