BC Racing výškově a tuhostně stavitelný podvozek série BR typ RS pro Jaguar XF X250, r.v. 09-12

Cena
30 363 Kč

Výrobce
BC Racing

Kód produktu
ZX-04-BR-RS

1-2 týdny
ks
(0 ks na skladě)

Stavitelné podvozky BC Racing série BR patří celosvětově k nejpopulárnějším podvozkům pro civilní i sportovní využití. Dokáží se perfektně přizpůsobit vašim potřebám díky možnosti nastavení tuhosti ve 30 krocích a plynulému nastavení výšky. Vybrané modely jsou navíc osazené nastavitelným unibalovým horním uložením. Více

Série BR
(uvozovky)(uvozovky)

Podvozky série BR využívají patrony s průměrem 46mm v 53mm těle tlumiče k maximalizaci kapacity oleje. U běžných tlumičů, které používají běžný olej, dochází během plného využití při sportovní jízdě nebo při rychlé jízdě na nekvalitním povrchu k zahřátí oleje v tlumiči a následně i změně jeho viskozity, což má za následek horší výkon a jinou charakteristiku tlumení. Podvozky BC Racing však využívají špičkový olej a navíc jsou tlumiče BC Racing plněny nitrogenem, který zvyšuje tlak na hladinu kapaliny v tlumiči a zabraňuje jejímu napěnění.

Nastavení výšky a tuhosti

Nastavení výšky se provádí šroubováním celého těla tlumiče, čímž nedochází ke zkrácení dráhy ani ke změně nastavení pružiny. Minimální a maximální snížení se liší podle typu vozu. Můžete tak Váš vůz nastavit od standardní výšky, kdy je vůz k nerozeznání od sériového, ale stejně tak ho snížit natolik, že není možné jej provozovat.

Nastavení tuhosti se provádí ve 30 krocích a kombinuje jak nastavení odskoku tak i komprese. Nastavení se provádí pomocí otočného ovladače zpravidla v horní části tlumiče. V případě potřeby je možné podvozek dovybavit adaptérem, který dokáže tento ovladač oddálit a umístit jej tak na dostupnějším místě.

Nastavení odklonu kola je automaticky zahrnuto v sadě, pokud to konstrukce Vašeho vozu dovolí.
 (strednik)

Materiál a povrchová úprava

Pružiny použité pro výškově stavitelné podvozky BC Racing jsou vyráběny jen z vysoce kvalitní oceli SAE9524, které i po 500 000 stlačení dosahují pouze 5% úrovně deformace, přičemž u standardních pružin vyráběných automobilkami je tolerance až 13%. Tyto podvozky jsou přizpůsobeny také pro provoz v zimním období, kdy se často silnice solí. Anti-korozní ochrana patří mezi nejlepší a absolutně se nedá srovnat s jinou levnější konkurencí. Každý podvozek prochází náročným testováním v Japonsku a v USA, aby byla zajištěna kvalita, životnost i bezproblémová montáž v rámci všech aplikací.

Parametry
Značka vozu Jaguar
Model XF
Typ vozu X250
Rok výroby 09.XII
Přední horní uložení Gumové uložení
Zadní horní uložení Gumové uložení nebo bez uložení
Série podvozku BR
Typ podvozku RS