Mytí kol automobilu

Celkovou očistu vozu začínáme mytím kol. Při mytí kol odlétávají zbytky nečistot, které se usazují na laku automobilu. K důkladnému čištění používáme efektivní, ale při tom pH neutální čističe kol, které nenarušují lak a nepoškozují pneumatiky. Dnešní vozy mají na karoserii řadu náchylných materiálů na poškození (chromové lišty atd.), tak není žádoucí, aby při oplachu působila alkalická či kyselá činidla působila a vytvářela již těžko napravitelná poškození. Výborná volba je například špičkový pH neutrální anglický produkt Auto Finesse Iron Out. Jednoduše jej na ALU kola nastříkáme, necháme 30 vteřin působit a opláchneme proudem vody. V případě, kdy jsou kola opravdu znečištěna pomůžeme čističi detailingovým štětcem a až následně opláchneme. Takto pečlivě vyčistíme všechna kola.

Předmytí automobilu

Po vyčištěných kolech je dobré si vůz připravit předmytím. Předmytí vozu je důležité především z pohledu šetrnosti. Kdybychom začali mýt vůz mikrovláknovou rukavicí v okamžiku, kdy je na povrchu poměrně velké množství mechanických nečistot, mohly bychom lak poškodit. Předmytí nám pomůže tyto nečistoty narušit od karoserie a my je pak jednoduše sundáme oplachem. Doporučujeme využít aktivní pěny, které s oblibou používají detaileři po celém světě. Aktivní pěna nečistoty narušuje na karoserii a ty pomalu stékají z vozu dolů. Ideální je pokrýt celý vůz efektivní aktivní pěnou, kterou necháme 3-5 minut působit a následně ji opláchneme. Tímto krokem bezkontaktně odstraníme většinu nečistot z povrchu vozidla. Pro odstranění zbylých nečistot po oplachu použijeme ještě pH neutrální předmývače. Na špatně dostupná místa jako jsou například různá zákoutí, škvíry kolem světel, lišt a dalších špatně dostupných míst si můžeme pomoci detailingovým štětcem. Náslědně celý vůz opět opláchneme a konečně přejdeme na mytí.

 Mytí automobilu

Dalším a tím hlavním krokem je kontaktní mytí vozu. Nejefektivnější a hlavně nejšetrnější způsob mytí vozu je tzv. metoda dvou kýblů, na který potřebujeme 2 kbelíky s vložkami. Vložky v kbelících plní funkci takovou, že oddělují nečistoty z vozu od vody v kbelíku, takže je nenabíráme a neroztíráme zpět po laku. Vezmeme jeden kbelík, který naplníme čistou vodou a druhý kbelík pak vodou se šamponem. (Můžeme si pomoci tlakovou myčkou k napěnění.) Důležité je vybrat ten správný autošampon. Ten musí mít funkci nejen mycí, ale i lubrikační. Díky takovému autošamponu rukavice po laku krásně klouže, a i když bychom měli na voze nějaké další nečitstoty, tak nám nevzniknou na laku škrábance. Pokud chceme autošampon, který hodně pění je super výběrem Gyeon Q2M Bathe, pokud chceme autošampon se skvělou lubrikační funkcí, tak vítězí bezkonkurenčně Auto Finesse Lather. Za pomoci mikrovláknové rukavice nabíráme vodu s šamponem a pěnou. Vůz myjeme vždy od střechy dolů. Před každým dalším nabráním vody s šamponem vždy rukavici propláchneme v kbelíku s čistou vodou. Po tomto umytí vůz znovu celý opláchneme.

 Sušení automobilu

Pokud chceme mít finální vzhled bez nevzhledných zaschlých kapek je důležité vůz po mytí řádně vysušit. Záleží zda je lak automobilu ochráněn. Pokud lak není chráněn je po oplachu celý zalitý vodou. V tomto případě určitě doporučujeme použít detailer, který rozprachem naneseme na lak. Poté můžeme vůz znovu opláchnout. Tím nám vzniknou na laku už pouze kapičky, které se snadněji usuší. Pokud na laku máme již nanesenou ochranu, tak se nám na jeho povrchu vytvoří vzhledné kapičky hned. Následně použijeme mikrovláknový sušící ručník, se kterým vůz dokonale vysušíme.

Finální detailer pro vysoký lesk a ochranu.

A na závěr, pokud chceme dodat laku pořádnou hloubu a zároveň se zbavit možných šmouh z předešlého sušení použijeme finální detailer. Ten nanášíme za pomoci mikrovláknové utěrky. A to tak, že si vždy stříkneme do utěrky trochu detaileru a krouživými pohyby vyleštíme postupně do lesku celý lak vozu. Touto třešničkou bude váš vůz vypadat nejen skvostně, ale zárověn bude i do dalšího mytí skvělě ošetřený.